Agility Achievements


Agility Challenge Certificates

Winfren Vulpecula Kayla

Chippenham March 2008

Ag Ch Shoredancer Sea Jade

Agility Club July 2009

October 2011

SKC May 2012

Wye Valley April 2014

North Derbyshire June 2015


Agility Warrants

Lightning Storm Of Tollpepper AW(G) RL3
Shoredancer Shellseeker At Cedarlake AW(G) RL2-Ex
Avonwharfe Grace At Shoredancer AW(G)
Decoymans Piper Guelder AW(G)
Sh Ch Riverwatcher Yakone At Cedarlake AW(G) RL2
Lornford Iona Toller AW(G)
Decoymans Peace River AW(S)
Decoymans Piper Jonagold AW(S)
Decoymans Piper Fellowship AW(S)
Danehaven Musquodoboit AW(S)
Austerby Arrival AW(S)
Flanova Port Charlotte At Whenova AW(S)
Eusanit Thunder Flash At Schindow AW(S) RL1
Fallowfen's Perfect Ash AW(S)
Tollpepper Tartu AW(S)
Riverwatcher Kanosak AW(S)
Dinaskarrek's Fascination AW(S)
Decoymans Piper Tinsle At Tollelkin AW(S)
Tollpepper Soulace AW(S) RL4
Decoymans Piper Lupus AW(S)
Fitznister Alba Naecairn RL2-Ex AW(S)
Palton's Perdido AW(B)
Kentredecim Pluto Dreamer AW(B)
Katmistsky's Kaede Lass AW(B)


Classes Won Into - Large

Sh Ch Riverwatcher Yakone At Cedarlake AW(G) RL2Grade 7
Somerzest Funtastic Flyer Grade 7
Thriftwood Mountbatten Grade 6
Newfanova Aurora At Shoredancer Grade 6
Newfanova Red Apollo Grade 6
Decoymans Peace River AW(S)Grade 6
Flanova Port Charlotte At Whenova AW(S)Grade 6
Decoymans Piper Monty Grade 6
Gaberlunzie Glenlochy Grade 6
Decoymans Piper Jonagold AW(S)Grade 5
Shoredancer Shellseeker At Cedarlake AW(G) RL2-ExGrade 5
Danehaven Musquodoboit AW(S)Grade 5
Austerby Arrival AW(S)Grade 5
Fallowfen's Perfect Ash AW(S)Grade 5
Lornford Iona Toller AW(G)Grade 5
Fieldranger's Crusader Grade 5
Asterlily Appeal At Shoredancer Grade 5
Danehaven Tachie Grade 5
Newfanova Nordic Pizzazz At Shoredancer Grade 4
Decoymans Piper Fellowship AW(S)Grade 4
Eusanit Thunder Flash At Schindow AW(S) RL1Grade 4
Decoymans Piper Guelder AW(G)Grade 4
Riverwatcher K'eyush With Menstonia Grade 4
Dinaskarrek's Fascination AW(S)Grade 4
Decoymans Piper Tinsle At Tollelkin AW(S)Grade 4
Riverflair Marzipan Grade 4
Tollpepper Soulace AW(S) RL4Grade 4
Seahaven Bewitched By Cedarlake Grade 4
Tollelkin Bay Of Ice Grade 4
Tollelkin Water Dancer Grade 4
Newfanova Navigator Grade 3
Wathbeck Justin Time Grade 3
Newfanova Erik The Red Grade 3
Newfanova Chancie Bear Grade 3
Newfanova Pudsey Bear At Cedarlake Grade 3
Jenkay Blue Moon Grade 3
Sh Ch Erikachen Aoife Dearg Grade 3
Barrackroom Ballad Grade 3
Katmistsky's Kaede Lass AW(B)Grade 3
Lornford Eider Duck'n Dive Grade 3

Classes Won Into - Medium

Winfren Vulpecula Kayla Grade 7
Kymin Pleasure Zeal Grade 7
Lightning Storm Of Tollpepper AW(G) RL3Grade 7
Shoredancer Sea Breeze Grade 7
Ag Ch Shoredancer Sea Jade Grade 7
Avonwharfe Grace At Shoredancer AW(G)Grade 7
Riverwatcher Kanosak AW(S)Grade 7
Fallowfen's Silver Cairn RL5-ExGrade 7
Neilsharbour Flora Grade 7
Tollpepper Kinta's Mischief At Somerzest Grade 7
Riverwatcher Suka Grade 7
Kentredecim Mercury Girl Grade 7
Tollpepper Tartu AW(S)Grade 6
Fieldranger's Cherrybomb Grade 6
Fieldranger's Dragonfly Grade 6
Decoymans Piper Lupus AW(S)Grade 6
Decoymans Piper Tassu Beg ExGrade 5
Lanherne River Tam Grade 5
Danehaven Blaney Grade 5
Decoymans Piper Beth Grade 4
Ambertollers Devotion RL3-ExGrade 4
Palton's Perdido AW(B)Grade 3